U16m  + 30 − 34 kg    
1. STÖCKLER Lukas UJC Dornbirn Vorarlberg
2. KOTHBAUER Tobias UJZ Mühlviertel Oberösterreich
3. STÖCKLER Tobias UJC Dornbirn Vorarlberg

U16m + 34 − 38 kg    
1. RECHBERGER Nikolas UJZ Mühlviertel Oberösterreich
2. BREUER Dominik JC Wimpassing Niederösterreich
3. BORCHASHVILLI Ruslan Volksb.Galaxy.Tigers Wien

U16m + 38 − 42 kg    
1. LOVRIC Valentino Volksb.Galaxy.Tigers Wien
2. BEISKAMMER Rupert UNION Kirchham Oberösterreich
3. MODL Andreas JU Flachgau Salzburg
3. ANETSHOFER Peter Cafť+Co Samurai Wien
5. WALDER Daniel Judoteam SHIAI DO Niederösterreich
5. PICHLER Clemens JZ Innsbruck Tirol
7. KNABL Jakob JC Tir.Oberland Tirol
7. TANNING Maximilian PSV Salzburg − Judo Salzburg

U16m + 42 − 46 kg    
1. SULEYMANOV Shamil SK VÖEST Oberösterreich
2. SESLIC Aleksandar JU Flachgau Salzburg
3. DILAWARZADA Ali UNION Amstetten Niederösterreich
3. MAYERHOFER Jakob SU Karuna Wien Wien
5. GRIENBERGER Julius WSG Wattens Tirol
5. SCHäFER Thomas LZ Multikraft Wels Oberösterreich
7. SEITNER Robert JK Krems Niederösterreich
7. LEO Daniel JC VB Kufstein Tirol
9. SCHLOEGL Julian JK Krems Niederösterreich

U16m + 46 − 50 kg    
1. TAMBIEV Husen ASKÖ Graz Steiermark
2. GLATZ Jakob ASVÖ Friedberg Steiermark
3. MOSER Sven CREATIV Graz Steiermark
3. WEIDLINGER Alexander PSV Salzburg − Judo Salzburg
5. ZAKAEV Djabrael JZ Rapso Linz Oberösterreich
5. LESCHINGER Maximilian ESV Sanjindo Salzburg
7. AKREMI Saber ASKÖ Graz Steiermark
7. GRAF Maximilian UJC Dornbirn Vorarlberg
9. LANG Bernhard JC Tir.Oberland Tirol
9. KEMPTNER Bernhard UNION Kirchham Oberösterreich
9. HOPFNER Michael UJC Dornbirn Vorarlberg

U16m + 50 − 55 kg     
1. RAUSCHER Florian UNION Kirchham Oberösterreich
2. WIESINGER Mario UJZ Mühlviertel Oberösterreich
3. HINTERBERGER Patrick Judogym Salzburg
3. PUM Marvin Volksb.Galaxy.Tigers Wien
5. STEINKOGLER Stefan WAT Stadlau Wien
5. WEBER Clemens WAT Stadlau Wien
7. PEHN Sebastian LZ Multikraft Wels Oberösterreich
7. HOCHWIMMER Simon ESV Sanjindo Salzburg
9. SCHAGER Daniel JC Piesendorf Salzburg
9. HALDENWANG Patrick WAT Hernals Wien
9. GÖLLER Florian JSZ Attnang Oberösterreich
9. MAYR Christian JZ Rapso Linz Oberösterreich

U16m + 55 − 60 kg     
1. KORZINEK Michael Cafť+Co Samurai Wien
2. KONRATH Stefan USV Jennersdorf Burgenland
3. HOFER Fabian JZ Innsbruck Tirol
3. JÄGER Julian UNION Hartkirchen Oberösterreich
5. MAILÄNDER Benjamin CREATIV Graz Steiermark
5. SEYFRIED Christian JV Ried Oberösterreich
7. TARONCHER David JC ASVÖ−Carnuntum Niederösterreich
7. PRIELINGER Tobias UNION Kirchham Oberösterreich
9. GEHMAYR Benjamin U.BurgkirchenSchwand Oberösterreich
9. WENGLER Maximilian Judogym Salzburg
9. BEGUSCH Juliano JK Eisenstadt Burgenland
9. ZENGERER Jakob ATUS Weiz Steiermark

U16m + 60 − 66 kg     
1. WALLNER Aaron LZ Multikraft Wels Oberösterreich
2. CZIZSEK Mathias Volksb.Galaxy.Tigers Wien
3. AMAGOV Mowsar Judoteam Zeltweg Steiermark
3. SCHENNACH Andreas ATSV Jenbach Tirol
5. AKIN Ulas Cem JZ Innsbruck Tirol
5. STADLER Felix U.BurgkirchenSchwand Oberösterreich
7. ZIMMERMANN Simon JZ Innsbruck Tirol
7. DOSTAL Maximilian JV Ried Oberösterreich
9. NOVAK Michael JLZ Seewinkel Burgenland
9. LACKNER Timothy JU Pinzgau Salzburg

U16m + 66 − 73 kg     
1. KANIK Wojciech UJZ Mühlviertel Oberösterreich
2. ZIMMERMANN Stefan JZ Innsbruck Tirol
3. TÖSCH Christian JC Wimpassing Niederösterreich
3. GASCHNIG Simon UNION Raika Osttirol Tirol
5. PIRCHER Dominik JC VB Kufstein Tirol
5. SPITZHüTTEL Daniel Cafť+Co Samurai Wien
7. SADULAEV Schamsudin UNION Graz Steiermark
7. ANDRUCHOWITZ Gernot JK Oberpullendorf Burgenland
9. LEINER Julian WSG Wattens Tirol
9. HEINDL Maximilian JK Eisenstadt Burgenland

U16m + 73 − 81 kg     
1. ESKIEV Abdurrachmann Judoteam Zeltweg Steiermark
2. STEINGRESS Niklas JV Ried Oberösterreich
3. HERZOG Niko WAT Stadlau Wien

U16m + 81    
1. STURMAIR Felix UNION Kirchham Oberösterreich
2. SCHUSTER Alexander UNION Kirchham Oberösterreich
3. SALMANOV Idris Judoteam Zeltweg Steiermark
4. JESCHKO Florian Yawara−michi Wien
5. EDERER Klaus ATUS Weiz Steiermark

----------------------

U16w + 36 − 40 kg     
1. BRAUMANN Anna Judogym Salzburg

U16w + 40 − 44 kg     
1. BEISKAMMER Lea UNION Kirchham Oberösterreich
2. HOYER Nina ASKÖ Graz Steiermark
3. GRÜNAUER Anna ESV Sanjindo Salzburg
3. KAISER Franziska JU Flachgau Salzburg
5. IDIGOVA Sareta JSZ Attnang Oberösterreich
5. NAPRUDNIK Laura Judoschule Sakura Salzburg
7. SOMMER Julia USV Jennersdorf Burgenland
7. RITTER Carina Volksb.Galaxy.Tigers Wien
9. KOHLHOFER Chiara JV Ried Oberösterreich
9. HOFMANN Sabrina UNION Raika Osttirol Tirol
9. RIEGER Laura Judoteam Zeltweg Steiermark
9. WIESENHOFER Sarah CREATIV Graz Steiermark

U16w + 44 − 48 kg     
1. GALUMBO Katharina JLZ Seewinkel Burgenland
2. HOLZER Simone Judogym Salzburg
3. LACKNER Magdalena JU Pinzgau Salzburg
3. SCHRÖCKSNADEL Sophie JZ Innsbruck Tirol
5. WALLNER Nadine−Madleen UNION Raika Osttirol Tirol
5. OBER Eva Sophia U.BurgkirchenSchwand Oberösterreich
7. SCHMORANZ Sarah UJC Dornbirn Vorarlberg
7. ROTTER Sarah SU Karuna Wien Wien
9. HOCHREITER Anna UJZ Mühlviertel Oberösterreich
9. OPRIESSNIG Nadine UJC Hohenems Vorarlberg

U16w + 48 − 52 kg     
1. BORUCH Inga ASKÖ Graz Steiermark
2. WALCH Maria JC Fieberbrunn Tirol
3. BILKOVSKY Isabella Judoteam SHIAI DO Niederösterreich
3. NIEDERDORFER Melanie ESV Sanjindo Salzburg
5. ADELSBERGER Chiara ASKÖ Graz Steiermark
5. HACKSTOCK Emma JK Eisenstadt Burgenland
7. SOPHACHAN Song−apson JU Flachgau Salzburg
7. SCHWEIGHOFER Lea WSG Wattens Tirol
9. FUHRMANN Anna JC Wallern Burgenland
9. DOSTAL Katharina JV Ried Oberösterreich
9. WOLF Verena LZ Multikraft Wels Oberösterreich

U16w + 52 − 57 kg     
1. ÖTTL Sarah WSG Wattens Tirol
2. JENNER Alina JV Ried Oberösterreich
3. TIEFENBACHER Linda JU Pinzgau Salzburg
3. WOLFGANG Sarah UJC Hohenems Vorarlberg
5. PIRCHER Natascha JC VB Kufstein Tirol
5. HUNGER Marlene JC Wimpassing Niederösterreich
7. GIRSCH Sarah UKS AMS Wien
7. STADLER Lena U.BurgkirchenSchwand Oberösterreich
9. SCHILLER Susanne UJZ Mühlviertel Oberösterreich

U16w + 57 − 63 kg     
1. HEIL Elisabeth Judoschule Sakura Salzburg
2. WEIHTRAGER Elena UJZ Mühlviertel Oberösterreich
3. ORTNER Nadja Judoteam Zeltweg Steiermark
4. HATSCHUBAROW Hawa JC WAT Alt Erlaa Wien

U16w + 63 − 70 kg     
1. GOGER Isabella TSV Hartberg Steiermark
2. POLLERES Daniela JC Wimpassing Niederösterreich
3. HOLLAUS Carina JC Piesendorf Salzburg
3. KLINGER Catarina ESV Sanjindo Salzburg
5. AUTENGRUBER Rebekka UJZ Mühlviertel Oberösterreich
5. MOSSHAMMER Marianne CREATIV Graz Steiermark

U16w + 70 − 78 kg     
1. HöLLWART Maria ESV Sanjindo Salzburg

U16w + 78 kg     
1. EILETZ Jennifer ASKÖ Graz Steiermark
2. GILLHOFER Jacqueline UJZ Mühlviertel Oberösterreich
3. SCHUHMANN Hannah UJZ Mühlviertel Oberösterreich
4. GILLHOFER Victoria UJZ Mühlviertel Oberösterreich

Insgesamt: 180 Teilnehmer

This web page was generated with Judo Turnier Manager - Software  V5,04 !
( Used License: ÷JV )